טיולים באזור

מושב אודם ממוקם בליבו של צפון הגולן, אחד מהאזורים היפים בארץ. לדעתנו לפחות :). את צפון הגולן חוצים כ-25 נחלים ממזרח למערב, שנים מהם, גילבון ושוח, הם נחלי איתן הזורמים בכל ימות השנה.

מעבר לנחלים מציע צפון הגולן עוד מספר אתרים ומסלולי טיול מיוחדים המתאימים למגוון סוגי מטיילים, מהמשפחתיים ועד מיטיבי הלכת.

שביל הגולן

תוואי הליכה רצוף, מהחרמון ועד עין תאופיק בדרום הגולן. השביל, מציע 15 מקטעים בדרגות שונות של קושי אותם ניתן ללכת בנפרד ועל פי בחירת המטייל.

לפרטים נוספים אודות שביל הגולן...

הג'ובה הגדולה

במרכז שמורת יער אודם נמצאת הג'ובה הגדולה. הג'ובה היא בעצם מכתש שעומקו 70 מטר וקוטרו כ-250 שנוצר, על פי השערות החוקרים, כתוצאה מהתפרצות גזים געשיים אי שם לפני כמה מיליוני שנים. שביל מטיילים נוח מוביל עד לשפת הג'ובה.

לפרטים נוספים אודות הג'ובה הגדולה...

שמורת יער אודם

יער אודם, שמושב אודם יושב ממש בתוכו, הוא יער אלונים סבוך כמו באגדות. שעתו היפה ביותר של היער היא דווקא בחורף, גם כשיורד גשם והקור גדול בתוך היער אין רוח, הקור קצת יותר נסבל ואין בוץ. כשיש ערפל היער עוד יותר מסתורי וכיף. בקיץ מציע היער טיול צונן גם בימי חמסין.

לפרטים נוספים אודות יער אודם...

 

יער אודם

ללכת לאיבוד ביער... כמו באגדות.
טיול בשמורת יער אודם מאת אורנה אשד
טיול רגלי, ממונע או גם וגם, מומלץ לעונת החורף והאביב (וגם לשאר עונות השנה..).

בימים גשומים, ערפיליים וקרים במיוחד שבהם כמעט בלתי אפשרי לטייל בשטחים פתוחים, נעים במיוחד לשהות תחת חופת היער. הממטרים מורגשים רק בעקיפין, כשמים זולגים לאיטם ובעדינות מקצות הענפים והעלים, נוגעים לא נוגעים במטיילים שמתחתם. הקרקע, גם בימים מאוד גשומים אינה בוצית ברצפת היער. כש"לא רואים ממטר" מתברך היער באווירה של קסם ומסתורין וההליכה בו דומה להליכה במבוך שדים. רוח אינה מורגשת וגם הקור נסבל יותר.

למי שעורכים את הסיור ברכב, מומלץ בחום לעצור מדי פעם ולהיכנס אל מתחת לחופת העצים. אפילו במרחק של 30-40 מ' מהרכב תוכלו ליהנות מתחושת הליכה לאבוד בסבך יער עבות ואובדן הקשר.

המשך קריאה: יער אודם

הג'ובה הגדולה

עונה - כל השנה
דרגת קושי - קל
ילדים - נפלא
משך הטיול - קצר
סוג הטיול - ברגל

אורך המסלול: כ-600 מ', משעה עד כמה שרוצים
אופי: מעגלי, לכת
כניסה: ללא תשלום
חשוב: יער אודם הוא שמורת טבע וחל איסור על קטיף פרחים וצמחים

המשך קריאה: הג'ובה הגדולה

חדשות

צור קשר